Fåtölj Ägget av Arne Jacobsen
Klubbat för:
1 450 EUR
Utropspris
1 500 EUR
ARNE JACOBSEN, fåtölj, "Ägget/ The Egg Chair", Arne Jacobsen, Fritz Hansen, Danmark 1960-tal, brunt läderklädsel, och roterande centralfot, höjd 106 cm, bredd 87 cm, utöver brunt läder överdrag med dragkedja
Åldersrelaterat slitage, överdraget patinerat och slitet. Under överdraget, hårt slitage och hål. Överdraget är svårt att ta bort
755241
2020-04-19