Parti silverbestick Sverige

Parti silverbestick Sverige
Parti silverbestick Sverige
Parti silverbestick Sverige
Parti silverbestick Sverige
Parti silverbestick Sverige
Parti silverbestick Sverige

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BESTICK, 6 dlr, silver, Sverige, 1800-tal respektive tidigt 1900-tal, strösked, två såslevar, uppläggningssked, kaktång samt mindre uppläggningsked med snäckformat skedblad, längd 11-28,5 cm, total vikt 399 g
Säljes till förmån för organisationen Min Stora Dag.

Bruksslitage, monogramgravyr.

755262

2020-04-04