Parti silverbestick Sverige
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BESTICK, 6 dlr, silver, Sverige, 1800-tal respektive tidigt 1900-tal, strösked, två såslevar, uppläggningssked, kaktång samt mindre uppläggningsked med snäckformat skedblad, längd 11-28,5 cm, total vikt 399 g
Säljes till förmån för organisationen Min Stora Dag.
Bruksslitage, monogramgravyr.
755262
2020-04-04