Matsalsbord ek 1800-tal
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATSALSBORD, 1800-talets slut, ellipsformat, ek, lackerat, svarvade ben, på hjul, två iläggsskivor, höjd ca 79, bredd 115, längd 120 cm, maxlängd med inläggskivor ca 220 cm
Slitage, repor samt sprickor i trä och lack, slitage på hjul
755303
2020-04-02