Saltkar Irland 1800-tal

Saltkar Irland 1800-tal
Saltkar Irland 1800-tal
Saltkar Irland 1800-tal
Saltkar Irland 1800-tal
Saltkar Irland 1800-tal
Saltkar Irland 1800-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SALTKAR, 4 st., svagt rökfärgad glasmassa, Irland, 1800-talets första hälft, möjligen Waterford, båtformade, på romboid fotplatta, skärslipad dekor, höjd ca 7,5, längd ca 9,5 cm

Samtliga med flertalet nagg (några större)

755318

2020-03-31