Saltkar Irland 1800-tal
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SALTKAR, 4 st., svagt rökfärgad glasmassa, Irland, 1800-talets första hälft, möjligen Waterford, båtformade, på romboid fotplatta, skärslipad dekor, höjd ca 7,5, längd ca 9,5 cm
Samtliga med flertalet nagg (några större)
755318
2020-03-31