Parti silver 6 delar
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SILVER, 6 dlr, omkring sekelskiftet 1900, respektive 1900-tal, skålfat, sigillstamp, två bägare, skål på fot samt supsked, längd ca 5-13,5 cm, vikt 162 g
Säljes till förmån för organisationen Min Stora Dag.
Bruksslitage, bägarna med gravyr.
755321
2020-04-06