Parti silver 6 delar

Parti silver 6 delar
Parti silver 6 delar
Parti silver 6 delar
Parti silver 6 delar
Parti silver 6 delar
Parti silver 6 delar

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SILVER, 6 dlr, omkring sekelskiftet 1900, respektive 1900-tal, skålfat, sigillstamp, två bägare, skål på fot samt supsked, längd ca 5-13,5 cm, vikt 162 g

Säljes till förmån för organisationen Min Stora Dag.

Bruksslitage, bägarna med gravyr.

755321

2020-04-06