Karmstol nr 41 av Alvar Aalto

Karmstol nr 41 av Alvar Aalto
Karmstol nr 41 av Alvar Aalto
Karmstol nr 41 av Alvar Aalto
Karmstol nr 41 av Alvar Aalto
Karmstol nr 41 av Alvar Aalto
Karmstol nr 41 av Alvar Aalto
Karmstol nr 41 av Alvar Aalto
Karmstol nr 41 av Alvar Aalto
Karmstol nr 41 av Alvar Aalto
Karmstol nr 41 av Alvar Aalto

Klubbat för:

1 550 EUR

Utropspris

1 500 EUR

ALVAR AALTO, FÅTÖLJ, nr. 41, "Paimio", sits av böjd plywood, armstöden av björk, höjd 65 cm, bredd 60 cm, djup 83 cm.

Åldersrelaterat slitage, små fanerskador

755334

2020-04-19