Samling stenyxor och redskap
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STENYXOR, 10 dlr, samling bestående av tjocknackiga flintyxor, trindyxa, bergartsyxor, pilspets, skrapa och sänke, stenålder ca 6000-2300 f kr, största L ca 17 cm
Skador: Avslag och nagg
755347
2020-04-07