Samling stenyxor och redskap

Samling stenyxor och redskap
Samling stenyxor och redskap
Samling stenyxor och redskap
Samling stenyxor och redskap

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STENYXOR, 10 dlr, samling bestående av tjocknackiga flintyxor, trindyxa, bergartsyxor, pilspets, skrapa och sänke, stenålder ca 6000-2300 f kr, största L ca 17 cm

Skador: Avslag och nagg

755347

2020-04-07