Stolar 2 st gustavianska Lindomearbeten
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 2st., gustavianska Lindomearbeten, sent 1700-tal, träskuren dekor av bl a äggstavsbård, fleuroner, kanellerande ben med anfanger, stoppad sits och rygg, ryggbricka med balustrad, bemålade i svart, bronserade, sitthöjd ca 43 cm, höjd 85 cm
Smärre skador och lagningar, maskskador
755579
2020-03-30