Stolar 2 st gustavianska Lindomearbeten

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOLAR, 2st., gustavianska Lindomearbeten, sent 1700-tal, träskuren dekor av bl a äggstavsbård, fleuroner, kanellerande ben med anfanger, stoppad sits och rygg, ryggbricka med balustrad, bemålade i svart, bronserade, sitthöjd ca 43 cm, höjd 85 cm

Smärre skador och lagningar, maskskador

755579

2020-03-30