Bordsur omkring 1900

Bordsur omkring 1900
Bordsur omkring 1900
Bordsur omkring 1900
Bordsur omkring 1900
Bordsur omkring 1900
Bordsur omkring 1900
Bordsur omkring 1900
Bordsur omkring 1900
Bordsur omkring 1900
Bordsur omkring 1900
Bordsur omkring 1900
Bordsur omkring 1900
Bordsur omkring 1900
Bordsur omkring 1900

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSUR, omkring 1900, troligen Frankrike, märkt i skulptur P.H Mourey, marmor, förgylld metall, lejonmaskaroner, urtavla med romerska siffror, nyckel samt pendel saknas, höjd ca 50 cm

Marmor med mindre naggar

755600

2020-03-30