Arne Norell fåtöljer

Arne Norell fåtöljer
Arne Norell fåtöljer

Klubbat för:

25 000 SEK

18 000 SEK

ARNE NORELL, "Sirocco", safaristolar, 1 par, samt. mellanliggande bordsskiva, Arne Norell AB, formgivna 1964, stommar i palisander, klädda i grönt skinn, sitthöjd ca 37 cm, skivans mått ca 45x65 cm

Patina, slitage och smärre repor på lädret

755618

2020-04-03