Ljuskrona rokoko 1700-tal
Klubbat för:
33 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
LJUSKRONA, stomme i mässing, 1700-tal, rokoko, sex ljusarmar, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 75, diameter 48 cm
Ljuspipor och manschetter borrade för el, flera prismor med nagg, kompletterad
755719
2020-03-31