Konsol 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

KONSOL, gustaviansk, sannolikt stockholmsarbete, träskuren dekor, framtagen yta av kredering och spår av förgyllning, sarger med bandfläta, insvängd form med lagerfestonger, botten med avslutande pinjekotte, höjd 46, 38,5 x 17,5 cm

Smärre lagning

755808

2020-04-05