Konsol 1700-talets andra hälft
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
KONSOL, gustaviansk, sannolikt stockholmsarbete, träskuren dekor, framtagen yta av kredering och spår av förgyllning, sarger med bandfläta, insvängd form med lagerfestonger, botten med avslutande pinjekotte, höjd 46, 38,5 x 17,5 cm
Smärre lagning
755808
2020-04-05