Ljusstakar 1800-talets första kvartal
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, delvis förgylld mässing, carraramarmor, fyrkantig sockel med kälning, montering med pärlstav, kolonnformat postament krönt av stående karyatider, urnformad ljuspipa med bandstav och plym, höjd 32,5 cm
Bruksslitage, smärre nagg
755827
2020-04-05