Ljusstakar 1800-talets första kvartal

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

12 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, delvis förgylld mässing, carraramarmor, fyrkantig sockel med kälning, montering med pärlstav, kolonnformat postament krönt av stående karyatider, urnformad ljuspipa med bandstav och plym, höjd 32,5 cm

Bruksslitage, smärre nagg

755827

2020-04-05