Piedestal med kruka

Piedestal med kruka
Piedestal med kruka
Piedestal med kruka
Piedestal med kruka
Piedestal med kruka
Piedestal med kruka
Piedestal med kruka
Piedestal med kruka
Piedestal med kruka
Piedestal med kruka

Klubbat för:

3 000 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

PIEDESTAL med KRUKA, jugend, tidigt 1900-tal, delbar, stämplad i godset, fajans, höjd ca 79 cm

Zustandsbeschreibung

Ett nagg på piedestalens övre, inre kant, smärre slitage

755869

2020-04-03