Wilhelm Kåge skål

Wilhelm Kåge skål
Wilhelm Kåge skål
Wilhelm Kåge skål
Wilhelm Kåge skål
Wilhelm Kåge skål
Wilhelm Kåge skål
Wilhelm Kåge skål
Wilhelm Kåge skål
Wilhelm Kåge skål
Wilhelm Kåge skål
Wilhelm Kåge skål
Wilhelm Kåge skål

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

WILHELM KÅGE (1889-1960), skål, Gustavsberg, Argenta, handmålad dekor av sjöjungfru, stämplat igodset samt handmaålat Argenta 1107 I, höjd ca 8, diameter 16 cm

Minimalt slitage

756055

2020-04-04