Slaglåsgevär

Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär

Klubbat för:

9 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KAMMARLADDNINGSGEVÄR, svenskt, m/1864, längd ca 139 cm

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

Kolvhals med lagning, slitage, nedslagen nippel, håller spänn i båda lägen

756102

2020-05-24