Christian Dell skrivbordslampa
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHRISTIAN DELL, skrivbordslampa, modell 6740, Kaiser Idell, 1930-tal, bemålad och förnicklad metall, höjd ca 70 cm
Bruksslitage, senare ommålad (ursprungsfärg svart), repor och märken, mothållsplatta till skruvfästet saknas, ej funktionstestad
756161
2020-03-31