Christian Dell skrivbordslampa

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CHRISTIAN DELL, skrivbordslampa, modell 6740, Kaiser Idell, 1930-tal, bemålad och förnicklad metall, höjd ca 70 cm

Bruksslitage, senare ommålad (ursprungsfärg svart), repor och märken, mothållsplatta till skruvfästet saknas, ej funktionstestad

756161

2020-03-31