Kaffeservis silver
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 500 SEK
KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, stämplade AGD: Dufva AG, Stockholm, 1911, bestående av 1 kaffekanna, 1 sockerskål, 1 gräddkanna, sockerskål samt gräddkanna m. förgylld insida, kannans höjd ca 23, bredd ca 26, totalvikt ca 1119 g
Smärre slitage, oxidering, smärre repor, kannans handtag smått lös
756215
2020-04-06