Oskar Bergman Järflotta 1943
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OSKAR BERGMAN (1879-1963): "Järflotta", signerad och daterad Oskar Bergman 1943, gouache/blandteknik, ca 22x28 cm,
Järflotta är en ö i Ösmo socken i Nynäshamns kommun, söder om tätorten Nynäshamn och norr om Landsort
756241
2020-04-16