Oskar Bergman Järflotta 1943

Oskar Bergman Järflotta 1943
Oskar Bergman Järflotta 1943
Oskar Bergman Järflotta 1943
Oskar Bergman Järflotta 1943
Oskar Bergman Järflotta 1943
Oskar Bergman Järflotta 1943
Oskar Bergman Järflotta 1943
Oskar Bergman Järflotta 1943

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OSKAR BERGMAN (1879-1963): "Järflotta", signerad och daterad Oskar Bergman 1943, gouache/blandteknik, ca 22x28 cm,

Järflotta är en ö i Ösmo socken i Nynäshamns kommun, söder om tätorten Nynäshamn och norr om Landsort

756241

2020-04-16