Lars Boethius

Lars Boethius
Lars Boethius
Lars Boethius
Lars Boethius
Lars Boethius
Lars Boethius

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

LARS BOËTHIUS (1903-1968), olja på duk, motiv föreställande Fördärvet, Mälarvarvsbacken och Pålsundsbron på Långholmen i Stockholm, signerad och daterad Lars Boëthius -29, ram i betsad furu, mått ca 214x163 cm

756274

2020-04-06