Silver 2 dlr 1900-tal
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SILVER, 2 dlr, 1900-talets första hälft, skrin samt sockersked, varierande skick, silverhalt och ålder, skrin med reliefdekor föreställande scen från pub, förgyllda detaljer, sockersked med skaft i form av helgon, skrinets mått ca H2, 8x6,5, skedens längd ca 12 cm, totalvikt 129 g
Varierande skick, slitage på förgyllning, smärre repor och mindre bucklor
756287
2020-04-06