Silver 2 dlr 1900-tal

Silver 2 dlr 1900-tal
Silver 2 dlr 1900-tal
Silver 2 dlr 1900-tal
Silver 2 dlr 1900-tal
Silver 2 dlr 1900-tal
Silver 2 dlr 1900-tal
Silver 2 dlr 1900-tal
Silver 2 dlr 1900-tal
Silver 2 dlr 1900-tal
Silver 2 dlr 1900-tal
Silver 2 dlr 1900-tal
Silver 2 dlr 1900-tal

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SILVER, 2 dlr, 1900-talets första hälft, skrin samt sockersked, varierande skick, silverhalt och ålder, skrin med reliefdekor föreställande scen från pub, förgyllda detaljer, sockersked med skaft i form av helgon, skrinets mått ca H2, 8x6,5, skedens längd ca 12 cm, totalvikt 129 g

Varierande skick, slitage på förgyllning, smärre repor och mindre bucklor

756287

2020-04-06