Bordspendyl empire
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORDSPENDYL, empire, förgylld brons, urtavla med romerska siffror, dekor av Gudinnan Urania med astronomiska instrument, höjd ca 41 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
Förgyllning med smärre slitage, fäste till jordglob med bristning samt smärre färgbortfall, smärre bucklor, bakstycke med smärre bristning, urtavla med smärre slitage
756401
2020-03-31