Hans Bøllling träfigurin "Duck"
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 200 SEK
HANS BØLLING (f. 1931) figurin "Duck", 1950/60-tal, teak, brännmärkt undertill Hans Bøllling, Ørskov og CD, Denmark, höjd ca 19 cm
Smärre slitage, ankans vänstra fot med spricka och lagning, enstaka små stötmärken och repor
756433
2020-04-06