Spegellampetter 1 par 1800-talets andra hälft
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, 1800-talets andra hälft, rokokostil, bronserade och förgyllda, bandformad skuren trädekor, ljusarmar i mässing, höjd ca 50.5 cm
Slitage, glaset med åldersrelaterat slitage, senare bakstycken, lagningar, en dekordel saknas
756462
2020-04-01