Spegellampetter 1 par 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGELLAMPETTER, 1 par, 1800-talets andra hälft, rokokostil, bronserade och förgyllda, bandformad skuren trädekor, ljusarmar i mässing, höjd ca 50.5 cm

Slitage, glaset med åldersrelaterat slitage, senare bakstycken, lagningar, en dekordel saknas

756462

2020-04-01