Robert Rauschenberg, Ringer (ur Hoarfrost edition)
Klubbat för:
48 000 SEK
60 000 SEK
ROBERT RAUSCHENBERG (USA 1928-2008):
Ringer (Hoarfrost edition), 1974
Offset litografi och screenprint på collage av papper, tyg, silke och satin, signerad, daterad och numrerad Rauschenberg 74, 7/31, bildyta 175 x 89 cm.
Gemini G.E.L., Los Angeles
756499
2020-04-05