Arthur Percy ´´Reffla´´ servisdelar

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ARTHUR PERCY (1886-1976), "Reffla", 16 dlr, 1900-talets mitt, Gullaskruf, gröntonad glasmassa, oval form, mått ca 30x23 samt 30x20 cm, medföljer även 5 selterglas av Lennart Andersson, modell "Snoddas", höjd ca 6,5 cm

Bruksslitage

756514

2020-04-06