Terrin Kina 1700-tal

Terrin Kina 1700-tal
Terrin Kina 1700-tal
Terrin Kina 1700-tal
Terrin Kina 1700-tal
Terrin Kina 1700-tal
Terrin Kina 1700-tal
Terrin Kina 1700-tal
Terrin Kina 1700-tal
Terrin Kina 1700-tal
Terrin Kina 1700-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oval form, med hänklar, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, längd ca 32 cm

Lock saknas, omfattande lagningar

756526

2020-04-01