Terrin Kina 1700-tal
Valmis
2020-04-01
756526
| Korkein tarjous | 300 SEK |
| Arviointi | 1 000 SEK |
TERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oval form, med hänklar, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, längd ca 32 cm
Lock saknas, omfattande lagningar