Charles & Ray Eames Segmented Table

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CHARLES & RAY EAMES, ´´Eames Segmented Table´´ konferensbord, samtida, formgivet 1964, Vitra, skiva i vitt laminat, underrede i förkromad metall, etikettmärkt ´´Vitra", höjd ca 72, 213x107 cm

Bruksslitage, bortslag på bordskanter, repor på bordskiva, ytlig nedsmutsning, skruvar saknas

756571

2020-04-06