Charles & Ray Eames Segmented Table
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, ´´Eames Segmented Table´´ konferensbord, samtida, formgivet 1964, Vitra, skiva i vitt laminat, underrede i förkromad metall, etikettmärkt ´´Vitra", höjd ca 72, 213x107 cm
Bruksslitage, bortslag på bordskanter, repor på bordskiva, ytlig nedsmutsning, skruvar saknas
756571
2020-04-06