Bordsur Louis XVI stil
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSUR, Louis XVI-stil, troligen Henry Marc, Paris, 1800-talets slut, delvis förgyllt, dekor med dekor av bl a blomsterfestonger, samt krönande urna, detaljer i bemålat porslin, vitemaljerad urtavla, nyckel medföljer, höjd ca 44, bredd 36 cm
756688
2020-04-08