Bordsur Louis XVI stil

Bordsur Louis XVI stil
Bordsur Louis XVI stil
Bordsur Louis XVI stil
Bordsur Louis XVI stil
Bordsur Louis XVI stil
Bordsur Louis XVI stil
Bordsur Louis XVI stil
Bordsur Louis XVI stil
Bordsur Louis XVI stil
Bordsur Louis XVI stil
Bordsur Louis XVI stil
Bordsur Louis XVI stil

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSUR, Louis XVI-stil, troligen Henry Marc, Paris, 1800-talets slut, delvis förgyllt, dekor med dekor av bl a blomsterfestonger, samt krönande urna, detaljer i bemålat porslin, vitemaljerad urtavla, nyckel medföljer, höjd ca 44, bredd 36 cm

756688

2020-04-08