Sabel orientalisk

Sabel orientalisk
Sabel orientalisk
Sabel orientalisk
Sabel orientalisk
Sabel orientalisk
Sabel orientalisk

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SABEL, orientalisk, klinga med blodrännor, korsformat fäste, kavleplattor i trä med dekorränder, läderklädd balja med mässingsbeslag, bladets längd ca 94, totallängd ca 107 cm

Omfattande skador bucklor och sprickor, baljan trög

756692

2020-04-01