Sabel orientalisk
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SABEL, orientalisk, klinga med blodrännor, korsformat fäste, kavleplattor i trä med dekorränder, läderklädd balja med mässingsbeslag, bladets längd ca 94, totallängd ca 107 cm
Omfattande skador bucklor och sprickor, baljan trög
756692
2020-04-01