Skålfat

Skålfat
Skålfat
Skålfat
Skålfat
Skålfat
Skålfat

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅLFAT, två snarlika, 1800-talets första hälft, svarvat lövträ, bemålade i blått, märkta med initialer E.K., höjd 9,5, 35 x 37 respektive höjd 10,5, 34 x 36 cm

Torrsprickor, äldre lagningar

756693

2020-04-05