Kannor silver
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MJÖLKKANNA, GRÄDDKANNA, silver, stämplade 1847 resp. 1874, invändigt förgyllda, höjd ca 13,5-13 cm, totalvikt ca 424 g
Åldersrelaterad slitage, oxidering, putsrester, båda står lite ojämnt
756714
2020-04-06