Kannor silver

Kannor silver
Kannor silver
Kannor silver
Kannor silver
Kannor silver
Kannor silver
Kannor silver
Kannor silver
Kannor silver
Kannor silver
Kannor silver
Kannor silver

Klubbat för:

1 300 SEK

1 500 SEK

MJÖLKKANNA, GRÄDDKANNA, silver, stämplade 1847 resp. 1874, invändigt förgyllda, höjd ca 13,5-13 cm, totalvikt ca 424 g

Åldersrelaterad slitage, oxidering, putsrester, båda står lite ojämnt

756714

2020-04-06