Arvid Liljelund oljemålning

Arvid Liljelund oljemålning
Arvid Liljelund oljemålning
Arvid Liljelund oljemålning
Arvid Liljelund oljemålning
Arvid Liljelund oljemålning
Arvid Liljelund oljemålning
Arvid Liljelund oljemålning
Arvid Liljelund oljemålning
Arvid Liljelund oljemålning
Arvid Liljelund oljemålning

Klubbat för:

18 000 EUR

20 000 EUR

ARVID LILJELUND (1844-1899) "Klädselbestyr", signerad samt daterad 1881, olja på duk, 100x77 cm

Litteratur: Marianne Koskimies-Envall: Vaurastuva kansakunta kuvina 1869-1899, helsida sid 2

756730

2020-05-17