Klubbat för:
18 000 EUR
20 000 EUR
ARVID LILJELUND (1844-1899) "Klädselbestyr", signerad samt daterad 1881, olja på duk, 100x77 cm
Litteratur: Marianne Koskimies-Envall: Vaurastuva kansakunta kuvina 1869-1899, helsida sid 2
756730
2020-05-17