Bordslampa Frankrike

Bordslampa Frankrike
Bordslampa Frankrike
Bordslampa Frankrike
Bordslampa Frankrike
Bordslampa Frankrike
Bordslampa Frankrike
Bordslampa Frankrike
Bordslampa Frankrike
Bordslampa Frankrike
Bordslampa Frankrike

Klubbat för:

5 400 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

BORDSLAMPA, Frankrike, 1800-talets slut, patinerad brons, detaljer i förgylld brons, kvinnofigurer med amfora, sockel i svart sten, höjd inklusive medföljande skärm ca 75 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, sockel m mindre nagg, amforan saknar en hänkel

756925

2020-04-01