Bordslampa Frankrike
Klubbat för:
5 400 SEK
Schätzwert
6 000 SEK
Beschreibung
BORDSLAMPA, Frankrike, 1800-talets slut, patinerad brons, detaljer i förgylld brons, kvinnofigurer med amfora, sockel i svart sten, höjd inklusive medföljande skärm ca 75 cm
Zustandsbeschreibung
Slitage, sockel m mindre nagg, amforan saknar en hänkel
756925
2020-04-01