Byst omkring 1900 Madame Recamier

Klubbat för:

19 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

JOSEPH CHINARD (omkring 1900) efter: Byst föreställande Madame Recamier (1777-1849), skulpterad marmor, höjd 53,5 cm

PROVENIENS: Enligt uppgift ätten Stiernstedt, Bolltorp, Östergötland

Ställvisa repor och avslag, nagg

756956

2020-04-05