Byst omkring 1900 Madame Recamier
Klubbat för:
19 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JOSEPH CHINARD (omkring 1900) efter: Byst föreställande Madame Recamier (1777-1849), skulpterad marmor, höjd 53,5 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift ätten Stiernstedt, Bolltorp, Östergötland
Ställvisa repor och avslag, nagg
756956
2020-04-05