Silver
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 200 SEK
BÄGARE, mm, 10 dlr, silver, varav 7 invändigt förgyllda, bägare på fot med hänkel stämplad 1847, övriga 1900-tal, höjd ca 4-10 cm, vikt ca 430 g
Bruksslitage, bucklor på bägaren från 1847
757002
2020-04-20