Stolar
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 8 st, sk "Svenska modellen", 1900-talets andra hälft, stomme i bemålad bok, skuren dekor, kannelerade ben med hörnfleuroner, ovala genombrutna ryggbrickor, svarvade och kopplade benställningar med H-kryss, lösa stoppade sitsar, sitthöjd ca 44 cm
Slitage, färgbortfall
757016
2020-04-04