Gallerskål silver 1800-talets början

Klubbat för:

2 600 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

GALLERSKÅL, med två handtag, silver, Johan Carlsson, Norrköping 1819, höjd ca 29, 28,5x18 cm, vikt ca 553 g

Zustandsbeschreibung

Lagningar, gallertråd av på flertal ställen

757143

2020-04-02