Säng sengustaviansk

Säng sengustaviansk
Säng sengustaviansk

Klubbat för:

7 000 SEK

Schätzwert

7 000 SEK

Beschreibung

SÄNG sengustavianskt stockholmsarbete, fyra delar, bemålad i pärlgrått, delvis träskuren dekor och pastellage, bkastycke med halvcirkelformat krön, med dekor av äggstav, palmetter och lejon, långsidor dekor av palmetter och rosetter, kortsida med dekor av äggstav och ansiktsmaskaroner, bladhölstrade ben med kannelyrer, höjd 149, totalmått 198 x 108 cm, bäddmått ca 184 x 94 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre skador och slitage

757199

2020-04-05