Såssnipa med underfat Kina 1800-tal
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SÅSSNIPA MED UNDERFAT, porslin, Kina, Daoguang (1821-1850), dekor av flodlandskap i underglasyrblått, längd ca 16-19 cm
Nagg, hänkeln med spricka, underfatet med samma dekor dock ej ursprungligen tillhörande
757269
2020-04-05