Saltkar empire
Klubbat för:
1 500 SEK
2 000 SEK
SALTKAR, silver, 1-par empire, tidigt 1800-tal, oiditifierade stämplar, oval form med uppsvängda hänklar samt godronnerad dekor, höjd ca 6, bredd 14 cm, total vikt ca 227 g
Visst ålderrelaterat slitage
757275
2020-04-07